Witaj, Świecie!

Drodzy! Z radością, ale i lekką tremą oddajemy Wam w ręce pierwsze, autorskie teksty na naszym portalu. 

Kim jesteśmy? Koleżankami, które połączyła pasja do muzyki.

Co tu robimy? Jesteśmy tu z powodu muzyki. Zależy nam, aby nasza strona była eklektyczna, poświęcona różnym stylom muzycznym i temu, co aktualnie nam w duszy gra. Zapraszamy Was do wspólnej podróży pełnej dobrych dźwięków, recenzji i relacji z koncertów, które stanowią nieodłączną część naszego życia.

Początek roku to zawsze czas podsumowań. Większość portali zrobiła zestawienia najważniejszych płyt 2020 roku, my postanowiłyśmy podejść do tematu nieco inaczej. Tym samym, w inauguracyjnym wydaniu Strony B przypominamy płyty, które w 2020 roku… obchodziły 20. urodziny. Są to nagrania, które na stałe wpisały się już do kanonu klasyki, ale co ważniejsze, które wywarły na nas szczególny wpływ, towarzyszyły istotnym momentom w naszym życiu i dostarczyły wyjątkowych przeżyć. Przeczytacie o Fiszu, The Cure, Grammatiku, Linkin Park, U2 i Iron Maiden. Brzmi ciekawie? A co jeśli dodamy, że zaprosiłyśmy też gości? Jeden z naszych ulubionych muzycznych blogerów – Pan Kaseciarz – napisał dla nas o płycie swojego życia, która również w 2020 roku obchodziła 20. jubileusz. Jaka to płyta? Odpowiedzi szukajcie na naszej stronie!

Mało gości? To dopiero początek! O swojej książce Borówka Music – 15 lat w trasie koncertowej opowie Bartek Borowicz, właściciel agencji Borówka Music. Ze sprawdzonych źródeł wiemy, że książka wyprzedaje już drugi nakład, zatem po przeczytanym wywiadzie, nie zwlekajcie z zamawianiem! 

Spotkałyśmy się również z zespołem Siostry Łotry, które czerpią inspirację z przeróżnych gatunków muzycznych, a których twórczość najlepiej podsumował Wojtek Mazolewski: „Nic dodać nic ująć, widać, że macie swój styl”.

Pod koniec roku 2020 miało miejsce ważne wydarzenie dla sceny grunge’owej, niezwykle bliskiej sercom niektórych z nas – zespół Alice in Chains został uhonorowany nagrodą Museum of Pop Culture w Seattle. Z tej okazji odbył się wyjątkowy koncert, podczas którego tacy artyści, jak między innymi: Korn, Billy Corgan, Mark Lanegan, Corey Taylor, członkowie Soundgarden z Tad’em Doyle’m, Metallica czy Duff McKagan wykonali swoje interpretacje utworów nagrodzonego zespołu. Warto tu podkreślić, że samych głównych bohaterów również na scenie nie zabrakło. Więcej o tym niezwykłym koncercie przeczytacie na łamach Strony B. 

Przygotowałyśmy dla Was również kalendarz premier płytowych, na które warto zwrócić uwagę w lutym oraz listę ciekawych wydarzeń online, które mamy nadzieję i Was zainteresują. 

Na deser czeka playlista na Spotify i obietnica, że dopiero się rozkręcamy! Mamy jeszcze wiele pomysłów i planów co do naszej działalności, dodatkowych sekcji tematycznych oraz zaskakujących cyklów, które będziemy Wam prezentować. Śledźcie więc nas uważnie!

Pełną listę tekstów znajdziecie poniżej:

Ania Grabowska: Dojrzały dwudziestoletni

Magda Żmudzińska: Hybryda doskonała

Angelika Tołysz: Iron Maiden – krótka historia „żelaznej dziewicy”, która nigdy się nie zestarzeje

Kasia Gierszewska: Bloodflowers po raz drugi

Kinga Górska: Blask refleksji w Światłach miasta, czyli jak Grammatik jedną płytą zmienił oblicze polskiej rap-sceny

Marta Piesiewicz: Ekwipunek obowiązkowy

Pan Kaseciarz: Światła, kamera… Kid A!

Ania Grabowska, Magda Żmudzińska: “Keep On Rockin In The Free World” po polsku – wywiad z Bartkiem „Borówką” Borowiczem

Ania Grabowska: Lepiej rzucać mięsem niż talerzami

Magda Żmudzińska: Fenomen Seattle. Relacja z wydarzenia „MoPOP Founders Award 2020, honoring Alice In Chains”

Przyjemnej lektury, miłego odsłuchu!

About Zeen

Power your creative ideas with pixel-perfect design and cutting-edge technology. Create your beautiful website with Zeen now.

Więcej wpisów
CBGB, plakat filmowy; mat.prasowe
“…I pozostała muzyka dla niezaspokojonych żarłoków” – CBGB & OMFUG.