Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Coals – Rewal [premiera EP-ki]

18 lutego 2022

Na minialbumie duetu znajdzie się 6 autorskich utworów w onirycznym klimacie napisanych w całości po polsku. W 2021 r. Coalsi wydali trzy single: „Miraż”, „ganc egal” oraz „Lawę”. Każdy z singli doczekał się teledysku. W utworze „Miraż” gościnnie udziela się jeden z najpopularniejszych polskich raperów – Żabson, a sam numer to ukłon w stronę reggaetonowych fascynacji zespołu. Nie zabrakło tu też marzycielskiego, nostalgicznego klimatu charakterystycznego dla Coals.
Drugi singiel „ganc egal” ma zaś oddawać ducha wakacji i swoim brzmieniem przywoływać klimat końca lata oraz nocnych imprez gdzieś nad Wisłą. „Lawa” natomiast to duszny trap z nieco orientalnym motywem zachęcający do chaotycznych wędrówek metrem. Słuchając refrenu można sobie uzmysłowić, jak wyglądałaby impreza zespołu. Na pewno nie zabrakłoby trapu („hi-haty biją do rana”) oraz Lany del Rey. To wyraźnie pokazuje, że Coalsi lubią działać na kontrastach.

Coals – Rewal [okładka]
Za okładkę EP-ki „Rewal” odpowiedzialny jest Rafał Dominik, warszawski artysta wizualny znany z groteskowych, nieco surrealistycznych obrazów 3D.

Details

Date:
18 lutego 2022
Event Category:
Event Tags:
, , ,

About Zeen

Power your creative ideas with pixel-perfect design and cutting-edge technology. Create your beautiful website with Zeen now.

Więcej wpisów
Hollywood Vampires – Live In Rio [premiera płyty]