Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Koncert premierowy wh0wh0 | retransmisja z LASÓW Północnych

16 kwietnia 2021 @ 20:00 - 21:00

Zapraszamy na retransmisję podwójnej premiery:
✦ pierwszego koncertu promującego debiutancki album wh0wh0 (wyd. Coastline Northern Cuts)
✦ i jednocześnie pierwszej odsłony LASY PÓŁNOCNE.
Przeniesiemy się do teatru przy Al. Mamuszki 2 w Sopocie, gdzie 5. marca – z zachowaniem rygoru sanitarnego – nieliczna publiczność:
● wysłuchała live setu wh0wh0 złożonego z utworów z jego ledwo co wydanej płyty, okraszonego specjalnie przygotowaną oprawą wizualną;
●● wzięła udział w rozmowie z artystą i towarzyszącym mu gościom: Marcinem Szulcem (producentem albumu) i Jakubem Knerą (dziennikarzem muzycznym / Nowe idzie od morza).
Rejestracja video: Konrad Kulczyński & Mateusz Staniewski / Kulczyński Filmlab
📌 Widzimy się w piątek, 16. kwietnia, o 20:00 na stronie wydarzenia oraz na fanpage’ach wh0wh0 i partnerów retransmisji.
——
Jacek Prościński jest od lat aktywny na trójmiejskiej scenie – współtworzy LLovage z Olem Walickim, Mu z Tymonem Tymańskim oraz duety LASY i Hałvva; gra również w zespole Tobiasza Bilińskiego Perfect Son, należał też do nieistniejącego już delay_ok. Przede wszystkim jednak, od 2019 r. intensywnie rozwija swój solowy projekt wh0wh0, w którym doskonali indywidualny styl gry na perkusji. Owocem tego procesu jest debiutancki album “Self-Titled” wydany przez trójmiejski label Coastline Northern Cuts.
wh0wh0 to intensywne elektroniczne brzmienie, kojarzące się z muzyką wyprodukowaną na maszynach, ale wykreowane organicznie, przez solowego perkusistę. To też doskonale korespondujące ze sobą sample, dźwięki harmoniczne i nakładające się warstwy rytmiczne. Całość powstaje w czasie rzeczywistym za pomocą „kosmicznego”, stworzonego samodzielnie zestawu perkusyjno-elektronicznego.
„wh0wh0 potrafi jednoosobowo wykreować karkołomne przebiegi o intensywności nagrań Autechre czy Aphex Twina. I to takie, których chce się w nieskończoność słuchać, a nie jakieś puste przebiegi, które są cyrkową, techniczną sztuczką” – Bartek Chaciński

Details

Date:
16 kwietnia 2021
Time:
20:00 - 21:00
Event Category:
Website:
https://www.facebook.com/events/280993023584556?active_tab=about

About Zeen

Power your creative ideas with pixel-perfect design and cutting-edge technology. Create your beautiful website with Zeen now.

Więcej wpisów
Neil Young with Crazy Horse – Way Down In The Rust Bucket [premiera płyty]