Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Calexico – El Mirador [premiera płyty]

8 kwietnia 2022

Joey Burns i John Convertino z Calexico powracają ze swoim dziesiątym studyjnym albumem zatytułowanym „El Miradorpełnym nadziei, kalejdoskopowego rocka, bluesowych rozmyślań i latynoskich dźwięków, który ukaże się nakładem City Slang.

Album, oscylujący między nawiedzającymi pustynnymi noir a żywiołowymi dźwiękami cumbii i kubańskich Son, jest przesiąknięty tęsknotą. Utwór tytułowy „El Mirador” przywołuje obrazy latarni morskiej, kusząc nocą zagubione dusze hipnotycznymi liniami basu i kaskadową perkusją.

„El Mirador jest dedykowany rodzinie, przyjaciołom i społeczności” mówi Burns, wokalista, multiinstrumentalista i współzałożyciel Calexico. “Pandemia uwypukliła wszystkie sposoby, w jakie potrzebujemy siebie nawzajem, a muzyka jest moim sposobem na budowanie mostów i zachęcanie do integracji i pozytywności. Z tym wiąże się smutek i melancholia, ale to muzyka wywołuje zmiany i ruch”.

Burns i Convertino występują razem od ponad 30 lat, dzieląc głęboką miłość do jazzu i zazwyczaj budując utwory na fundamencie basu i perkusji. Jednak po tych wszystkich latach Calexico wciąż przełamuje nowe schematy. „El Mirador” ukazuje bardziej słoneczną stronę zespołu, przebijając się przez dwa lata pandemicznej mgły z tanecznym optymizmem. Pisząc i nagrywając wraz z Sergio Mendozą (klawisze, akordeon, perkusja), album rozszerza się o wpływy cumbii, mariachi i mnóstwa dźwięków diaspory, które rozkwitają na południowym zachodzie.

„Gram z Calexico od około 15 lat i podziwiam ciągłe poszukiwanie nowych dźwięków przez Joey’a i Johna” mówi Mendoza, dla którego nowo wybudowane domowe studio stało się azylem dla zespołu i zmniejszyło ryzyko pandemii, sprzyjając jednocześnie bardziej organicznemu procesowi twórczemu. “Po tylu albumach” dodaje „jestem naprawdę dumny, że udało nam się razem osiągnąć coś tak świeżego”.

„El Mirador” jest zarówno punktem obserwacyjnym, jak i latarnią morską w ciemności. Okazją do poszukiwań w sobie, zastanawiania się nad naszymi związkami z Ziemią i jej mieszkańcami, i miejmy nadzieję oświetlania drogi przed nami. Po dekadach drogi muzyka Calexico pozostaje bezgraniczna i romantyczna, wciąż spoglądająca na horyzont w poszukiwaniu kolejnej przygody.

 

TRACKLISTA:

1. El Mirador

2. Harness The Wind

3. Cumbia Peninsula

4. Then You Might See

5. Cumbia Del Polvo

6. El Paso

7. The El Burro Song

8. Liberada

9. Turquoise

10. Constellation

11. Rancho Azul

12. Caldera

Szczegóły

Data:
8 kwietnia 2022
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

About Zeen

Power your creative ideas with pixel-perfect design and cutting-edge technology. Create your beautiful website with Zeen now.

Więcej wpisów
Katie Melua – Love & Money [premiera płyty]