Patrick Wolf, fot. materiały promocyjne

Patrick Wolf powraca do Polski na wyjątkowy koncert

Patrick Wolf powraca po ponad dekadzie z intymną trasą “The Crown of Stars”. Już za tydzień, 9 kwietnia 2024 roku, da swój jedyny polski występ, w warszawskim klubie Niebo. Ostatnie bilety są wciąż dostępne w sprzedaży.

Muzyka towarzyszy artyście od najmłodszych lat. Zamiast spędzać czas z rówieśnikami, gromadził arsenał złożony z kupionych na szrocie organów czy domowej konstrukcji thereminu, z czasem rozwijając również umiejętności home recordingu. Już jako nastolatek dołączył do kościelnego chóru, pop artowego kolektywu Minty oraz założył eksperymentalny zespół Maison Crimineaux. W solowej twórczości ten singer-songwriter łączy jazz, folk i muzykę elektroniczną z szeroką gamą instrumentów na których gra samodzielnie. W 2003 roku wydał kultowy debiutancki album “Lycanthrophy”, który zapewnił mu uznanie w Europie i Stanach. Zyskał nim też uznanie pośród innych artystów, gościnnie grając na skrzypcach u Arcade Fire, Owena Palleta czy Chicks on Speed. Na swoich albumach gościł m.in. Tildę Swinton.

Patrick Wolf, fot. Kim Jacobsen-To

Kolejna płyta “Wind in the Wires” (2005) jest efektem podjęcia przez niego studiów kompozytorskich. Pobrzmiewają w niej echa nastrojowego brytyjskiego folku oraz kameralnego popu, wzbogacone o elektroniczne brzmienia. To właśnie ona przysporzyła mu rzesze niewiarygodnie oddanych i zaangażowanych fanów wspierających go aktywnie do tej pory. Z bardzo ciepłym przyjęciem spotkały się też niezwykle eklektyczne “Magic Position” (2007) oraz “Bachelor” (2009). Jego ostatnia długogrająca pozycja, “Lupercalia”, ukazała się w 2011 roku. To właśnie z nią zawitał na pierwsze trzy koncerty do Polski. Po dłuższej nieobecności Patrick Wolf powraca zarówno z koncertami, jak i z nowym materiałem. W ubiegłym roku ukazała się jego EP “Nowhere Game”, z której wziął się tytuł obecnej trasy “The Crown of Stars”.

Koncerty odbędą się w wyjątkowych kameralnych okolicznościach. Numerowane bilety siedzące w cenie 130 złotych są już dostępne w ogólnej sprzedaży na Fource.pl oraz eBilet.pl, do cen biletów mogą zostać doliczone opłaty serwisowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

About Zeen

Power your creative ideas with pixel-perfect design and cutting-edge technology. Create your beautiful website with Zeen now.

Więcej wpisów
Happysad. Fot. Maciej Lachowicz.
Happysad: „Lepiej nie poznawać swoich idoli. To czasem dość rozczarowujące” (wywiad)